Զեմֆիրա Միրզոեւայի հարցը Վերին Դվինի դպրոցի վերանորոգման վերաբերյալ
ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում «Հայաստան» խմբակցության անդամ Զեմֆիրա Միրզոեւան նշել է, որ 2022 թվականի բյուջեի նախագծի վերաբերյալ առաջարկել է Արարատի մարզի Վերին Դվինի միջնակարգ դպրոցի համար հավելյալ մասնաշենքի կառուցման եւ գործող մասնաշենքի վերանորոգման համար հատկացնել  ֆինանսական միջոցներ:
Պատգամավորն ընդգծել է, որ Կառավարությունն իր առաջարկը մերժել է՝ նշելով, որ այն կքննարկվի 2023-2025 թթ. ՄԺԾԾ-ի սահմաններում դպրոցների վերանորոգման անհրաժեշտությունից ելնելով: «Ֆինանսական միջոցների բացակայությու՞նն է պատճառը, որ մերժել եք առաջարկս, թե՞ կարեւորություն չեք տվել ազգային փոքրամասնության համար այսքան կարեւոր հարցի լուծմանը»,-հետաքրքրվել է պատգամավորը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշել է, որ առաջարկը դիտարկվում է եւ եթե 2023 թվականի համար կազմվող ցուցակում այլ համեմատությունների նկատմամբ բոլոր գործոնները դիտարկելուց հետո որոշում կայացվի, որ այդ դպրոցի կառուցման վերաբերյալ հարցը պետք է ներառվի 2023 թվականի անելիքներում, ապա դա կքննարկվի առաջնահերթորեն:

During the NA-Government Q & A session the member of the Armenia Faction Zemfira Mirzoeva noted that she proposed to allocate financial means for construction of the additional building for the secondary school of the Verin (Upper) Dvin of Ararat Marz and for the repair of the operating building on the draft budget for 2022.
The MP underlined that the Government rejected her proposal, noting that it would be discussed stemming from the necessity of the repair of schools in the midterm expenditure programmes for 2023-2025. “Is there absence of the financial means that you rejected my proposal or you have not given importance to the solution of such important issue for national minority,” the MP was interested.
The RA Minister of Finance Tigran Khachatryan has noted that the proposal is observed and if a decision is made after observing all factors towards other comparisons on list made up for 2023 that issue on construction of that school should be included in the works of 2023, then it would be debated as a priority.